Na polskich drogach trudno utrzymać opony w dobrym stanie. Dziury, ostre krawędzie to zabójcy dla naszych opon. Nie da się tego ustrzec, bo zwykła kałuża może okazać się zabójczą dla naszej opony dziurą. Jednak można coś zrobić innego dla naszych opon, a mianowicie trzymać odpowiednie ciśnienie. Wielu kierowców to bagatelizuje, a później są problemy. Producent danego samochodu jasno określa, jakie powinno być ciśnienie w oponach.

Trzeba pamiętać żeby nie było go, ani więcej, ani mniej, bo to odbije się na samych oponach. Jeśli ciśnienie będzie zdecydowanie za duże to ucierpi na tym nasze zawieszenie, a opony zaczną się wydzierać w środku. Jeśli za późno to zauważymy to opona nawet nowa po kilku tysiącach kilometrów może się całkowicie zedrzeć i trzeba będzie ją wymienić na nową. To mało opłacalne, ale trzeba będzie to zrobić, bo wydarta opona straci przyczepność.

1

Sprawdzanie ciśnienia w oponach naprawdę nie jest dzisiaj trudne. Na większych stacjach benzynowych można spotkać kompresory i to z elektronicznymi wyświetlaczami. Ustawia się taką wartość jaką zaleca producent i czeka się aż urządzenie napompuje, jeśli jest powietrza za dużo to kompresor je upuści.

Opony to również zawieszenie i tutaj potrzebna jest odpowiednia geometria kół. Jeśli widać, że coś się dzieje z brzegami naszych opon to trzeba szybko ustawić zbieżność lub ewentualnie wymienić elementy zawieszenia. Zaoszczędzimy sobie czasu i pieniędzy na kolejny komplet nowych opon.

Na ile wystarcza komplet opon?

Wszystko zależne będzie od tego ile ktoś jeździ i jak intensywnie. Jeśli będzie to rozsądna osoba, która nie rusza z piskiem opon z każdego skrzyżowania to opony wystarczą jej na długie lata. Tak samo wygląda sprawa, jeśli ktoś robi rocznie bardzo duże przebiegi. Zasadniczo na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów opony powinny nam wystarczy o ile nie przetniemy ich o krawędź dziury. To nie jest wcale trudne zwłaszcza u osób, które jeżdżą bardzo dużo na trasach i po małych miejscowościach i wsiach. 

Art. Pochodzi ze strony: http://promo-opony.pl

Categories: inne

14 komentarzy so far.

 1. Benedykt pisze:

  Całkowicie fascynujący tekst

 2. Wiwanna pisze:

  Dziwne, co o tym sądzą inni.

 3. Agnieszka pisze:

  też napisze komentarz. Fajna stronka. Wszystkich pozdrawiam

 4. Wszeciech pisze:

  Bardzo przydała mi się ta wiadomość. Dzięki

 5. Pulcheria pisze:

  Super artykuł, od bardzo dawna rozmyślałem, że to zgodność z rzeczywistością

 6. Chwalisława pisze:

  W weekend również o tym doszły mnie słuchy, to zdoła być zajmujące.

 7. Lubosław pisze:

  Zazwyczaj nie piszę postów, ale ten wpis jest bardzo atrakcyjny.

 8. Fabiola pisze:

  Interesujące, czekam na więcej.

 9. Demetriusz pisze:

  Interesujące, jednakże ogólnie to znam ciekawsze nowiny.

 10. Dorota pisze:

  Zwyczajowo nie piszę komentarzy, ale ten wpis jest Naprawdę fascynujący.

 11. Alina pisze:

  Zazwyczaj nie piszę postów, jednak ten wpis jest niesłychanie atrakcyjny.

 12. Bartolomea pisze:

  także napisze zapisek. Szałowa stronka. Pozdrawiam

 13. Wiesława pisze:

  także napisze zapisek. Szałowa stronka. Wszystkich pozdrawiam

 14. Miłowan pisze:

  Przeważnie nie piszę postów, jednak ten wpis jest Naprawdę fascynujący.

Leave a Reply