To trzy najczęściej spotykane uzależnienia, z którymi trzeba systematycznie walczyć. Niestety człowieka organizm szybko się przyzwyczaja do substancji i chce jej więcej i więcej. Tym samym uzależnienie nie jest wcale trudne.

Na pewno osoby młode mają większe szanse na uzależnienie się od czegokolwiek. Dawniej najczęstszym uzależnieniem był alkohol, bo był łatwo dostępny. Z czasem jednak pojawiają się narkotyki, dopalacze i inne substancje, którymi można się odurzyć. Od napicia się dużej ilości alkoholu http://leczyc.pl/leczenie-alkoholizmu/leczenie-farmakologiczne/ można umrzeć, ale o wiele łatwiej jest to zrobić, jeśli zażywa się substancje niewiadomego pochodzenia i o niewiadomym działaniu. Niestety to ryzyko ponosi wiele osób, a efekty i uszkodzenia są nieodwracalne. Smutne to, że ktoś sam na własną prośbę doprowadza się do takiego stanu.

Osoba młoda niestety nie jest tego wszystkiego świadoma. Wydaje się jej, że to wszystkich dotyczy, ale nie jej. Dopiero, kiedy bez narkotyków czy alkoholu nie może przetrwać kilku godzin to zauważa, że coś jest nie tak.

7

Z kolei osoby starsze są bardzo narażone na uzależnienie od leków. Nie ma się, co dziwić wystarczy zauważmy w aptece w dniu emerytur i rent ile osób pojawia się żeby kupować całe reklamówki leków. To normalne nie jest, ale firmy farmaceutyczne muszą jakoś zarabiać. Z kolei później kliniki walczące z uzależnieniami mają pełne ręce roboty. Zażywajmy te leki, które są nam potrzebne i to w takich ilościach, jakie zaleca nam lekarz. Nigdy nie róbmy tego na własną rękę.

Categories: inne

13 komentarzy so far.

 1. Ditta pisze:

  Raczej się z tym zgadzam, chociaż nie do końca

 2. Joanna pisze:

  Wspaniały artykuł, od dawna uważałem, iż to prawdziwość

 3. Ezdrasz pisze:

  Doskonale dobry tekst

 4. Norma pisze:

  Raczej się z tym w pełni zgadzam, chociaż nie do końca

 5. Laurentyna pisze:

  Najczęściej nie piszę postów, lecz ten wpis jest Naprawdę dobry.

 6. Eligia pisze:

  Trochę się z tym zgadzam, jednak nie do końca

 7. Wincenta pisze:

  Zwyczajowo nie piszę komentarzy, jednak ten tekst jest niesłychanie atrakcyjny.

 8. Roksana pisze:

  No tak, to być może prawdziwość…

 9. Ramon pisze:

  Gratulacje!! Ciesz tyle danych, że jest rzeczywiście fascynująca i instruktażowe, ta strona !! Naprawdę zadowolony, że znalazłem go !!

 10. Iwa pisze:

  Ciekawe, co o tym sądzą inni.

 11. Wiktoriusz pisze:

  Trochę się z tym w pełni zgadzam, chodź nie całkiem

 12. Kilian pisze:

  W środę także o tym słyszałam, to zdoła być interesujące.

 13. Klemens pisze:

  We wczorajszym dniu również o tym słyszałam, to zdoła być ciekawe.

Leave a Reply