Myślistwo modne jest nie tylko z tego, iż jest sportem pielęgnowanym od dawien dawna, tymczasem też słynne są obyczaje oraz tradycja myśliwska, z którym spotyka się ktokolwiek, jaki ledwo przenika w krąg myśliwych. Prócz tego, że myśliwi stanowią autonomiczną, ograniczoną grupę osób, to w dalszym ciągu dodatkowo w ich okręgu utworzyła się osobliwa, przesyłana z pokolenia na pokolenia kultura. Pragnąc zostać myśliwym, przypadałoby się być obeznanym na dwa najmocniej atrakcyjne i najistotniejsze rytuały oraz jakie akcesoria myśliwskie stosuje się w myślictwie. Pierwszym obrządkiem jest, to przysięga, a drugi, to myśliwski chrzest.

Łowiectwo, to kontynuacja tradycji, oddzielenie się od wrzasku ulic.

Łowiectwo naprawdę przez długi okres czasu będzie egzystować w naszej kulturze. Zaszczepione od dawna w naszej tradycji myślistwa będą bez ustanku weną artystów, a dla ludzi sposobem na relaks od życia codziennego oraz zatopieniem się w głuszy przyrody. W dzisiejszych czasach tradycja ta jeszcze jest kontynuowana, jednak tak masa jak ma zwolenników, miłośników, tak mnóstwo wywołuje również wątpliwości, powiązanych z uśmiercaniem zwierząt. Jednak polowania nie powinno się umniejszać aż tak bardzo. Polowanie, to nie tylko myślistwo i gonitwa za dziczyzną. To ciąg dalszy kilkusetletniej tradycji, oderwanie się od wrzasku ulic, codziennego pośpiechu.

Hobby do pierwotnej natury

Myślistwo przyciąga co rusz więcej osób. Motywów bodajże jest sporo, począwszy od upodobania do dzikiej przyrody, po skłonność do doświadczania emocji w ciągu polowania plus zmierzenia się z przyrodą. Nie każdy jednak, kto myśli o łowiectwie, wie, w jaki sposób myśliwym stać się. Kultura łowiecka towarzyszy człowiekowi od stuleci. W odległych czasach była aczkolwiek celebrowana tylko przez wyższe warstwy społeczne. Wspólne polowania były rozpatrywane raczej jako zebrania towarzyskie oraz element tradycji, aniżeli zaspokajanie konieczności żywienia. Planowanie takich polowań kojarzyło się z podporządkowaniem całego dnia niniejszemu wydarzeniu.

Categories: inne

7 komentarzy so far.

 1. Narcyza pisze:

  Super artykuł, od dawna myślałem, że to prawda

 2. Darosław pisze:

  Zazwyczaj nie piszę komentarzy, jednak ten napis jest niesłychanie atrakcyjny.

 3. Aureli pisze:

  Od kilku dni czułem, że tak może być.

 4. Ruta pisze:

  Bardzo przydała mi się ta informacja. Dziękuję

 5. Krzysztof pisze:

  Interesujące, lecz ogólnie to znam bardziej interesujące nowiny.

 6. Herminia pisze:

  Najczęściej nie piszę komentarzy, ale ten wpis jest nadzwyczaj fascynujący.

 7. Felicjana pisze:

  również wpisze komentarz. Szałowa stronka. Wszystkich pozdrawiam

Leave a Reply