rece na klawiaturzeWielu próbowało, ale nikomu w 100% się nie udało. Na pewno można nie pić przez kilkadziesiąt lat będąc alkoholikiem, ale to tak naprawdę zależne jest od danej osoby. To wielki problem dzisiejszych ludzi, którzy w alkoholu widzą rozwiązanie swoich problemów. Zaczyna się od piwa przed telewizorem, a kończy na piciu wódki niewidomego pochodzenia do upadłego. Trzeba wiedzieć o tym, że alkoholikiem człowiek jest aż do śmierci. Walka jest żmudna i bardzo trudna, ale można zobaczyć wiele przypadków ludzi, którzy unikają alkoholu i im się to udaje, a zatem jest to możliwe. Alkoholizm daje się zaleczyć, ale nigdy wyleczyć. Wystarczy, że taka osoba, która nie pije przez długie lata nagle spróbuje kieliszka wódki żeby proces wrócił od początku. Zauważmy, że niektóre osoby normalnie żyją, prowadzą swoje firmy, ale raz w roku na miesiąc czy dwa zamieniają się w typowy margines społeczny. Śpią po klatkach, załatwiają swoje potrzeby pod siebie. To straszne, ale właśnie tak jest i to pokazuje jak silne jest to uzależnienie. Po kilku miesiącach wracają i dumnie jeżdżą nowym samochodem po mieście, patrząc z pogardą na pijanych.

Wizyta w AA

To trudna decyzja, żeby pojawić się u Anonimowych Alkoholików, ale pamiętajmy, że jeśli ktoś jest bardzo zaawansowany w piciu to taka terapia nic nie daje. Najczęściej taki alkoholik patrząc na tych ludzi, którzy tam są zastanawia się co ja tutaj robię. Oni są przecież marginesem społecznym piją na umór, a ja jestem inny. Złudne jest takie przekonanie, ale alkoholicy właśnie w taki sposób podchodzą do tego tematu. Normlany człowiek od razu widzi, że wszyscy są w takiej poradni jednakowi i niczym się nie różnią.

Zażywanie leków

Jeśli ktoś zdecyduje się na terapie antyalkoholową, to może liczyć na wsparcie lekarza prowadzącego, który poda mu leki. Przeczytasz o tym na portalu leczyc.pl/leczenie-alkoholizmu/leczenie-odwykowe/. Takie leki mają różnego rodzaju skutki i wszystko zależne jest od tego, co wybierzemy. Jedne leki mogą tylko ograniczać chęć alkoholika na spożywanie alkoholu. Jest to dobre rozwiązanie, ale nie zawsze jest skuteczne. Drugi rodzaj leków to takie, które po zażyciu powodują wymiotowanie, jeśli tylko do organizmu dostanie się alkohol. Jak widać leki są skuteczne, ale który alkoholik będzie chciał się tak poświecić?

Categories: Ciekawostki

14 komentarzy so far.

 1. Domarad pisze:

  Kultowy art, ale odczytywałem ciekawsze.

 2. Mauryn pisze:

  W niedziele też o tym słyszałam, to zdoła być interesujące.

 3. Eustachy pisze:

  Jednak w sumie to nie dla mnie…

 4. Bjorn pisze:

  W niedziele także o tym słyszałem, to zdoła być zajmujące.

 5. Jadwiga pisze:

  Całkowicie fascynujący wpis

 6. Alfred pisze:

  Wspaniały artykuł, od bardzo dawna sądziłam, że to prawda

 7. Darosław pisze:

  także wpisze komentarz. Fajowa stronka. Wszystkich pozdrawiam

 8. Lidia pisze:

  Wczoraj też o tym słyszałem, to może być Ciekawe.

 9. Marlena pisze:

  Fajowy artykuł, jednakże czytałem bardziej ciekawe.

 10. Ida pisze:

  Wczoraj także o tym słyszałem, to może być ciekawe.

 11. Wirgiliusz pisze:

  Przyciągające, lecz generalnie to znam bardziej interesujące nowiny.

 12. Tomira pisze:

  Świetny artykuł, od bardzo dawna rozmyślałem, iż to prawdziwość

 13. Marcjanna pisze:

  Najczęściej nie piszę komentarzy, ale ten wpis jest nadzwyczaj fascynujący.

 14. Festus pisze:

  Kultowy art, lecz czytałem bardziej ciekawe.

Leave a Reply