Każdy spośród nas momentem napotyka na własnej drodze tyle przeszkód, że potrafimy się w nich zgubić. Niejednokrotnie zapominamy sami siebie, zapominamy jacy jesteśmy, widzimy dookoła naprawdę dużo przykrych rzeczy, które dzieją się jakiegokolwiek dnia, że przestajemy widzieć sens. Właśnie wtedy potrzebujemy kogoś, kto może nam wskazać nadzieję, kto dzięki swojemu zaangażowaniu przedstawia nam, iż na końcu naszej podróży to wszystko nabierze sensu. Gdy pragniemy właśnie takiego natchnienia należałoby przybliżyć sobie życiorys czcigodnego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Człowiek o dużym sercu, sile, a przede wszystkim ogromnej chęci wspomagania innych oraz zachęcenia modlitwą bądź wzniesienia na duchu wszystkich w potrzebie. Jego żywot jest naprawdę godny zobaczenia, żeby przypomnieć sobie, że tacy ludzie naprawdę istnieli i my potrafimy się teraz na nich wzorować.

Cierpliwa wiara

Szanowny sługa Boży Serafin Kaszuba, właśnie takie określenie pozostało mu nadane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, których wypełnił za życia. Dzięki stałej wierze i ciągłej pomocy wiernym. Ciężko jest nam uwierzyć w to, że ktoś taki naprawdę chodził po tej ziemi, ktoś tak głęboko oddany Bogu. Na internetowej stronie przeznaczonej jego osobie znajdziemy:

 • życiorys,
 • oświadczenie ludzi, którzy posiadali szansę go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa i kazania,
 • myśli,
 • nagrania z wspomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • możliwość dostarczenia ofiary pieniężnej, aby osoba tego szanownego sługi Bożego była bardziej powszechna.

Człowiek, który przeżył wojnę, który mnóstwo razy otarł się o śmierć, który był ścigany przez instytucje, skazany za rzeczy, jakich nie dokonał, skazany właśnie dlatego, że pragnął wypowiadać słowo Boże. Tułałsię z miejsca na miejsce, tak by w pewnym okresie zostać bezdomnym, przez kilka swoich ostatnich lat bycia nie posiadał określonego zameldowania. Działał i głosił i podnosił tych co cierpieli pomimo ogromnego własnego bólu, który miał na własnych ramionach. Mimo tych wszystkich niedogodności, które był zmuszony pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której dominowała duża nadzieja życia. Ponadto był niezwykle ubogi, ale wcale o to nie dbał. Jadł wtedy co podarowali mu ludzie, jedyne pieniądze jakie posiadał tracił na bilety autobusowe, ażeby podróżować do innych miast oraz promować swoją wiarę i wiarę w doskonalsze jutro. Jednym z wielu heroicznych działań, był fakt, że uczestnicząc w wielu wysiedleniach Polaków, stale mówil, że chociaż dwie osoby zostały on będzie trzecią. Nigdy nie pozostawil nikogo kto mógłby chcieć oparcia duchowego. Obojętne było dla niego jaka kara może go przypaść, otarł się o śmierć mnóstwo razy, pomimo to nigdy się nie poddał. Nie obchodzily go dobra materialne, nie zajmowało go to jak wygląda, nie musiał podobać się innym. Jedyne co go interesował kościół, modlitwa i ludzie, marzył ich zwoływać. Dzięki swojej ogromnej wierze podarował otuchy Polakom, zapewniał w zaufaniu, że to dobro wygra, nieistotne jak wiele zła jest dookoła, zło jest jedynie przejściowe.

Otwórz się na szczęście

Każdy nieistone w jakiej sytuacji życiowej się znajduje, powinien wpaść na stronę internetową oddaną czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowie ktoś:

 • wierny,
 • o niezachwianej wierze,
 • absolutnie oddany Bogu,
 • ciągle pomagający innym.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, iż takich ludzi pragniemy wśród nas. Jednak czasami starczy pamięć o nich. Ułatwia to nam odzyskać nadzieje, wiarę i siłę. A co więcej czyni to, że sami wymagamy być szczęśliwszymi ludźmi.

Categories: inne

Leave a Reply